Ґрунтоцементні палі. Особливості влаштування
Нашим підприємством улаштування ґрунтоцементних паль виконується за бурозмішувальною технологією. За принципом роботи ґрунтоцементні палі не відрізняються від буронабивних, а саме: вони розподіляють, як і залізобетонні палі, прикладене навантаження на ґрунти основи п’ятою палі і по її бічній поверхні. З цієї причини усі розрахунки таких паль необхідно вести як буронабивних за ґрунтом і матеріалом палі.
Головними позитивними особливостями ґрунтоцементних паль є:
- їх висока водонепроникність;
- швидкість зведення;
- надійність;
- буріння проводиться практично без вібрації;
- можливість влаштування в дуже стисливих ґрунтових умовах;
- менша вартість матеріалу тіла палі порівняно з бетоном і, відповідно, більш висока економічна ефективність.
Окрім явних економічних переваг, слід відмітити високу технологічність їх виготовлення у нестійких ґрунтах. Коли для влаштування набивних бетонних паль потрібне обсадження свердловин або проходження їх під глинистим розчином, при бурозмішувальній технології ґрунтоцемент надійно утримує стінки свердловини навіть у мулах і пливунах. Такі палі можливо армувати безпосередньо після виготовлення шляхом занурення каркаса вібруванням або окремими стрижнями за допомогою спеціального кондуктора. Висока водонепроникність ґрунтоцементу забезпечує нормальні умови роботи арматури.
Змінюючи відсотковий вміст цементу в дисперсних ґрунтах та занурюючи металевий каркас, ми можемо домагатися необхідних властивостей міцності ґрунтоцементу, близьких до максимальної несучої здатності палі по ґрунту.
На сьогоднішній день ґрунтоцементні палі широко використовуються при зведенні житлових, цивільних і промислових будівель і споруд.