Захист існуючих будівель від впливу новобудов

При виконанні будівельно-монтажних робіт в умовах щільної забудови необхідно вжити цілий комплекс заходів щодо недопущення пошкоджень і аварійних деформацій будівель, які розташовуються на прилеглій території. Проектування захисних конструкцій під нову забудову в умовах прибудови слід проводити з урахуванням впливу на існуючі конструкції та прилеглий ґрунтовий масив на різних етапах будівництва: влаштування захисних конструкцій, викопування котлована з урахуванням ефекту розвантаження основи, послідовності зведення інженерних конструкцій.



Ґрунтоцементний роз’єднувальний екран влаштовується для захисту існуючих будівель і споруд від впливу новобудов. Зазвичай його влаштовують з одного ряду ґрунтоцементних елементів, які перетинаються за перерізами. Їх слід спирати на надійний шар основи. Перевага ґрунтоцементного екрана не тільки в економії матеріалу і технологічності виготовлення, а ще і в тому, що площа спирання на надійний ґрунт значно більша, ніж у металевого шпунта. А саме від цього залежить додаткове осідання існуючої споруди від впливу новобудови.



Висока водонепроникність ґрунтоцементу відкриває широкі можливості для його використання при зведенні захисних спеціальних споруд, які розташовують нижче поверхні Землі, а саме: протифільтраційні запони, які захищають фундаменти будівель і споруд від впливу підземних вод, а також споруди, призначені для тривалого зберігання токсичних речовин.